MOTOPASJE

ARKĘ ZBUDOWALI AMATORZY A TITANICA ZAWODOWCY….

Gdy mój mąż pieszczotliwie zwany Korzonkiem kupił swój pierwszy w dorosłym życiu motocykl to się trochę zmartwiłam bo nie do końca mi wyjaśnił, że to skuter ” OSA”. zmartwiona pobiegłam do swojego taty i zapytałam: ” Tato co to jest za motor OSA?” na co mój tata odpowiedział” nie martw się tym się nie zabije”. No nie powiem, żeby mnie to uspokoiło bo to marne pocieszenie ale dobre i to. A motory bywają niebezpieczne. Ale tak chyba zaczynała pączkować motopasja mojego męża.

Skuter OSA to jedyny polski skuter. Ten egzemplarz pochodzi z 1963 roku. Został odrestaurowany 10 lat temu. Na zlocie MAGNET w Mińsku Mazowieckim otrzymał dyplom i nagrodę w postaci książki ” Moje pierwsze dwa i cztery kółka” Witolda Rychtera. Bardzo fajna książka. W tym skuterze jest zamontowany silnik WFM 175 pojemności. Zawrotnej prędkości też nie rozwija ale dziś liczy się przyjemność z jazdy. Wracając z przejażdżki mąż zatrzymał się na światłach i podjechał do niego mężczyzna mercedesem i zaproponował zamianę: mercedesa za osę. Osa została u nas.

DKW niemiecki pojazd z 1938 roku o pojemności 600 cm 3 dwusuwowy. Auto ma konstrukcję drewnianą układ hamulcowy mechaniczny a układ chłodzenia samoczynny. pokryty jest dermotolidem – materiałem przypominającym skaj. DKW jest w posiadaniu naszego bardzo dobrego przyjaciela.

 

 

 

Piękny AKROPOLIS 1800